WELSH BOWLS

Semi-Finals
Section A WinnersSection B Winners
South Glamorgan
Tom Jones & Liam Bouse
18 v 9 Mid Glamorgan
Ethan Humphries & Jack Davies
Section C WinnersSection D Winners
Carmarthen County A
Jake Phillips & Daniel Barnett
11 v 19 Pembrokeshire A
Aaron Lloyd & Ben Cloake
 
Final
South Glamorgan
Tom Jones & Liam Bouse
20 v 6 Pembrokeshire A
Aaron Lloyd & Ben Cloake


Section Games to be played at Llandrindod Wells on Sunday 26th June (11 ends or 45 minutes).

Semi-Finals (18 ends) and Final (21 ends) to be played at Llandrindod Wells on Sunday 21st August.
Semi-Finals - Section A v Section B & Section C v Section D at 14.00. Final at 16.30.

Section A - Carmarthen County, Montgomeryshire, Vale of Glamorgan, South Glamorgan, Monmouthshire
Section B - Ceredigion, Pembrokeshire, West Glamorgan, Mid Wales, Mid Glamorgan
Section C - Montgomeryshire A, Carmarthen County A, West Glamorgan A, Mid Wales A, Vale of Glamorgan A
Section D - South Glamorgan A, Mid Glamorgan A, Ceredigion A, Pembrokeshire A, Monmouthshire A

Section A
TimeTeamsRink
10.00 Carmarthen County 7 v 11 Montgomeryshire 8
  Vale of Glamorgan 10 v 9 South Glamorgan 9
  Monmouthshire -   - Bye -
11.00 Montgomeryshire 8 v 7 Vale of Glamorgan 10
  Carmarthen County 8 v 12 Monmouthshire 11
  South Glamorgan -   - Bye -
12.00 Montgomeryshire 9 v 12 Monmouthshire 2
  Carmarthen County 6 v 11 South Glamorgan 3
  Vale of Glamorgan -   - Bye -
13.00 South Glamorgan 11 v 6 Monmouthshire 4
  Carmarthen County 9 v 10 Vale of Glamorgan 5
  Montgomeryshire -   - Bye -
14.00 Vale of Glamorgan 11 v 11 Monmouthshire 8
  Montgomeryshire 6 v 13 South Glamorgan 11
  Carmarthen County -   - Bye -

 

Section B
TimeTeamsRink
10.00 Ceredigion 2 v 14 Pembrokeshire 10
  West Glamorgan 12 v 10 Mid Wales 11
  Mid Glamorgan       Bye -
11.00 Pembrokeshire 16 v 3 West Glamorgan 8
  Ceredigion 9 v 12 Mid Glamorgan 9
  Mid Wales       Bye -
12.00 Pembrokeshire 9 v 11 Mid Glamorgan 4
  Ceredigion 11 v 6 Mid Wales 5
  West Glamorgan       Bye -
13.00 Ceredigion 10 v 10 West Glamorgan 2
  Mid Wales 3 v 17 Mid Glamorgan 3
  Pembrokeshire       Bye -
14.00 Pembrokeshire 9 v 5 Mid Wales 9
  West Glamorgan 4 v 15 Mid Glamorgan 10
  Ceredigion       Bye -

 

Section C
TimeTeamsRink
10.00 Montgomeryshire A 4 v 16 Carmarthen County A 2
  West Glamorgan A 5 v 12 Mid Wales A 3
  Vale of Glamorgan A -   - Bye -
11.00 Carmarthen County A 8 v 5 West Glamorgan A 4
  Montgomeryshire A 12 v 3 Vale of Glamorgan A 5
  Mid Wales A -   - Bye -
12.00 Carmarthen County A 9 v 6 Vale of Glamorgan A 8
  Montgomeryshire A 13 v 10 Mid Wales A 9
  West Glamorgan A -   - Bye -
13.00 Mid Wales A 9 v 11 Vale of Glamorgan A 10
  Montgomery A 9 v 9 West Glamorgan A 11
  Carmarthen County A -   - Bye -
14.00 West Glamorgan A 8 v 12 Vale of Glamorgan A 2
  Carmarthen County A 10 v 9 Mid Wales A 5
  Montgomeryshire A -   - Bye -

 

Section D
TimeTeamsRink
10.00 South Glamorgan A 14 v 7 Mid Glamorgan A 4
  Ceredigion A 8 v 10 Pembrokeshire A 5
  Monmouthshire A -   - Bye -
11.00 Mid Glamorgan A 3 v 14 Ceredigion A 2
  South Glamorgan A 6 v 13 Monmouthshire A 3
  Pembrokeshire A -   - Bye -
12.00 Mid Glamorgan A 6 v 10 Monmouthshire A 10
  South Glamorgan A 10 v 7 Pembrokeshire 11
  Ceredigion A -   - Bye -
13.00 South Glamorgan A 8 v 7 Ceredigion A 8
  Pembrokeshire A 15 v 4 Monmouthshire A 9
  Mid Glamorgan A -   - Bye -
14.00 Mid Glamorgan A 4 v 15 Pembrokeshire A 3
  Ceredigion A 4 v 15 Monmouthshire A 4
  South Glamorgan A -   - Bye -